Tréner pomenoval najväčšie problémy Nemca, pripustil jeho trápenie: Kľúčové rozhodnutie padne čoskoro

Šimon Nemec © X/New Jersey Devils

Tréner Sheldon Keefe otvorene prehovoril o problémoch Šimona Nemca, kľúčové rozhodnutie sa blíži.

V stretnutí New Jersey proti Washingtonu (5:6 po predĺžení) sa predstavili traja slovenskí hokejisti.

Obranca Devils Šimon Nemec znova neprekročil svoj tieň a pokračuje v utrápených výkonoch v tejto sezóne. Ani vo ôsmom zápase nebodoval. Pri pohľade na jeho ofenzívny/defenzívny prínos na hru Devils v zápase, boli od neho len traja spoluhráči na tom horšie.

Nemec proti Capitals odohral 17 minút a 57 sekúnd, mal jednu mínusku a jednu strelu na bránu.

O problémoch a trápení slovenského obrancu hovoril aj tréner Devils Sheldon Keefe. V hre Nemca mu chýbala najmä súťaživosť, nasadenie, urgencia. "Na začiatku tam toho Nemec nechal veľa, celkom úprimne. Veľa z toho prichádza cez naliehavosť a súťaživosť, podobných vecí. Hovoril som s ním o tom, naďalej s ním o tom budem hovoriť. Zostávam na ňom," cituje Keefea James Nichols z New Jersey Hockey Now.

Nemec má v tejto sezóne viac defenzívnejšie úlohy. Obzvlášť preto, že hrá v treťom obrannom páre po boku nováčika Seamusa Caseyho. Doterajšie čísla Nemca vyzerajú dosť zle. Len 38,31 % Corsi For, 32,29 % očakávané góly a negatívna bilancia 36-53 v gólových šanciach pri hre piatich na piatich s ním na ľade.

Casey má podobne zlé štatistiky. S tým rozdielom, že strelil už tri góly a nazbieral štyri body. Pramení to z toho, že dostáva väčší ofenzívny priestor a šancu v presilovej hre Devils, na rozdiel od Nemca.

"V strednom aj obrannom pásme bol Nemec trochu pasívny. Bolo vidieť, ako sa príliš vysoko tlačí a dostáva sa mimo pozíciu, lenivo šmýka hokejkou pri prenášaní puku, prehráva korčuliarske preteky a súboje o puk, ktoré viedli ku gólom pre súpera," kritizuje doterajšie výkony Nemca James Nichols.

Sheldon Keefe však zostáva pozitívny a vyhlásil, že v hre Nemca v posledných zápasoch videl progres. Páči sa mu, že Nemec pridal na nasadení a súťaživosti. "V posledných zápasoch som v tejto oblasti videl výborný progres. Súťaživosť, úroveň nasadenia, naliehavosť v situáciách. Všetky tieto veci, ktoré NHL vyžaduje. Podľa mňa zvýšil svoju úroveň súťaživosti v posledných niekoľkých zápasoch a spravil dramatický rozdiel v svojej schopnosti brániť s konzistenciou."

Zranení obrancovia Luke Hughes a Brett Pesce sú už veľmi blízko k svojmu návratu do hry. Obaja už regulérne trénovali a je otázkou najbližších dní, kedy sa vrátia do zostavy Devils. "Rozhodnutie o Nemcovi by mohlo padnúť skôr ako neskôr," myslí si Nichols.

Podarí sa celkovej dvojke draftu 2022 udržať v prvom tíme Devils? Alebo ho tréner Keefe pošle na farmu, aby sa dostal späť do svojej hernej pohody a získal späť stratené sebavedomie?

Tomáš Tatar si v zápase proti Capitals pripísal jednu asistenciu, jednu plusku a jednu strelu na bránu počas 11 minút a 17 sekúnd na ľade. Z výhry sa v drese Washingtonu radoval obranca Martin Fehérváry, ktorý odohral 16 minút a 49 sekúnd, rozdal štyri hity, zblokoval tri strely a raz vystrelil na bránu.

Alexander Ovečkin strelil svoj prvý gól v tejto sezóne NHL. Tom Wilson strelil dva góly pri výhre Capitals, rozhodol o triumfe minútu pred koncom predĺženia.

Šechný: Rodinkárstvo je aj v zámorí, len o tom Slafkovský zatiaľ asi nevie

Včera, 06:19

Slafkovský tvrdší ako Pospíšil či Ovečkin, medzi mladíkmi do 21 rokov je produktívnejší len Bedard

20.10.24, 17:39

Calgary najväčším prekvapením NHL a Pospíšil je toho najväčším dôvodom

Včera, 09:59

Tatar naďalej padá zostavou, vedenie Devils rozhodlo o Šimonovi Nemcovi: Zostáva alebo farma?

pred 2 hod.

VIDEO Pozri sa na skóre, vysmial sa mu Benoit: V závere zápasu to vrelo, Černák sa pobil

pred 3 hod.

Lintner: Dvorský môže byť v NHL len hviezdou! O Mešára sa nebojí, vysvetlil prečo

Včera, 12:32

Montreal v neistote: Slafkovský netrénoval a jeho štart proti Rangers je otázny

Včera, 19:05

VIDEO Kelemen s prvým gólom sezóny, v závere však vybuchol a dostal 10-minútový trest. Pekarčíkova gólová...

Včera, 06:36

Vo vzduchu visia desiatky miliónov: Pečie sa nová zmluva pre jedného zo strojcov Stanley Cupu

Včera, 10:33

Nie je to o brankároch! Crosby reaguje na fakt, že Pittsburgh inkasoval najviac gólov zo všetkých