VIDEO Pospíšil nahneval trénera, skončil na striedačke. Traja Slováci bodovali, premiérovo sa dočkal Nemec

Martin Pospíšil © X/Calgary Flames

Martin Pospíšil nahneval fanúšikov aj trénera, skončil na striedačke. Traja Slováci bodovali, premiérovo aj Šimon Nemec

Traja Slováci v NHL bodovali.

Premiérovo sa dočkal Šimon Nemec, ktorý spoločne s krajanom Tomášom Tatarom asistoval na gól Tima Meiera v presilovej hre. Nemec dostal priestor v druhej presilovkovej formácii, v ktorej nahradil obrancu Seamusa Caseyho, ktorý bol poslaný na farmu. New Jersey ale prehralo na domácom ľade s Tampou Bay 5:8.

Nemec bol na ľade 16:28 min., mal dve mínusky a dve strely. Tatar odohral 11:42 min., okrem asistencie si pripísal aj plusku. Erik Černák v drese víťazného tímu hral 19:43, mal jednu mínusku a rozdal tri hity.

Brandon Hagel strelil v drese Lightning hetrik a pridal aj asistenciu, Victor Hedman dal dva góly a Anthony Cirelli prispel k výhre 4 asistenciami.

Martin Fehérváry podal kvalitný výkon proti Philadelphii pri výhre Washingtonu na ľade Flyers 4:1, zaznamenal tri plusové body a vyrovnal svoj osobný rekord v NHL. Zaznamenal aj svoj prvý bod v tejto sezóne, keď prihrával na gól Nica Dowda v oslabení. Bol to Fehérváryho štvrtý kariérny bod pri hre v početnej nevýhode. Fehérváry hral 18:32 min., okrem troch plusiek a asistencie zaznamenal aj tri hity a jednu zblokovanú strelu. Capitals aj vďaka dvom gólom v oslabení získali štvrtý triumf v rade.

Martin Pospíšil rozhneval trénera Ryana Husku aj fanúšikov! Dôvodom boli jeho dva vylúčenia po fauloch v útočnom pásme, čo je na úrovni NHL neprípustné. Navyše v druhej tretine po jeho vylúčení Bryan Rust vyrovnal v presilovke na 1:1. Napokon ale Calgary doma porazilo Pittsburgh 4:3 po nájazdoch a vylepšilo svoju tohtosezónnu bilanciu na 5-1.

Po druhom vylúčení Pospíšila za faul v útočnom pásme reagoval tréner Huska rázne, posledných 13+ minút v druhej tretine sedel Pospíšil len na striedačke. "Martin Pospíšil by mal sedieť po zvyšok zápasu. Nezaujíma ma to, ale priveľa jeho vylúčení, na to dopláca tím. Dúfam, že v ďalšom zápase bude len na tribúne," písal jeden z rozhorčených fanúšikov na sociálnej sieti X. "Martin Pospíšil začína pripomínať Sama Bennetta. Tiež sa preslávil faulami v útočnom pásme," reaguje portál The Win Column.

Martin Pospíšil napokon odohral 10 minút a 22 sekúnd, okrem štyroch trestných minút mal na konte aj dve strely. Justin Kirkland bol autorom víťazného gólu Flames v nájazdovom rozstrele.

Gáborík vytočený zo Slafkovského: Nemal si mňa a Hossu brať do huby! Čo môže on vedieť?

Včera, 14:38

Tatar naďalej padá zostavou, vedenie Devils rozhodlo o Šimonovi Nemcovi: Zostáva alebo farma?

Včera, 07:03

pred 6 hod.

VIDEO Pozri sa na skóre, vysmial sa mu Benoit: V závere zápasu to vrelo, Černák sa pobil

Včera, 06:08

Lintner: Dvorský môže byť v NHL len hviezdou! O Mešára sa nebojí, vysvetlil prečo

21.10.24, 12:32

Nepríjemné správy: Montreal zvestoval novinky o Jurajovi Slafkovskom

Včera, 18:52

Veľká šanca pre slovenského reprezentanta: Blízko premiéry v drese nováčika NHL, trénuje v druhej obrane