VIDEO Slafkovský najlepším útočníkom Montrealu! Založil gólovú akciu a sám mal obrovskú šancu skórovať

Juraj Slafkovský © X/Montreal Canadiens

Juraj Slafkovský znova najlepším útočníkom Montrealu! Založil gólovú akciu, sám mal obrovskú šancu na gól.

Juraj Slafkovský z vlastného obranného pásma vysunul popri mantineli Christiana Dvoraka, puk po ktorého strele gólman Elvis Merzlikins vyrazil pred seba a Cole Caufield sa výborne zorientoval pred bránkou a skóroval. Aj vďaka tejto akcii vyhral Montreal v Columbuse 4:2.

Slafkovský mal sám výbornú šancu skórovať v 10. minúte za bezgólového stavu. Výborne sa natlačil pred bránku, dostal skvelú prihrávku spoza brány a na dvakrát sa mu nepodarilo prekonať Merzlikinsa.

"Keď už hovoríme o podpore obrancov, musíme pochváliť Slafkovského. Nielenže bol najlepším útočníkom v posledných približne piatich zápasoch, ale odviedol tiež dobrú prácu v obrannom pásme," pochválil vlaňajšiu jednotku draftu zámorský novinár Marc Dumont z portálu montrealhockeynow.com.

Slafkovský odohral 15:16 min., okrem asistencie zaznamenal tiež jeden hit a dve strely.

Prirovnali ho k 100-bodovej hviezde NHL: Slafkovský novinára okamžite schladil

06.09.24, 07:03

VIDEO A je späť! Slafkovský si tréning po návrate do Montrealu viditeľne užíva: Je ako monštrum, chváli expert

Včera, 07:15

Jeden z najúspešnejších európskych trénerov Oleg Znarok mieri do NHL

Včera, 09:29

Hviezdne meno stále bez klubu: Traja záujemcovia o bývalého kapitána Montrealu

06.09.24, 09:21

Andrej Sekera posiela radu mladým hokejistom: Z kanadských juniorek je cesta do NHL rýchlejšia ako z Európy

06.09.24, 11:36

Bývalý najlepší obranca NHL stále bez klubu: Agent prezradil štyri tímy, ktoré sa o neho zaujímajú

Včera, 07:44

Dvojnásobný majster sveta usiluje o návrat do NHL. Skúšobný kontrakt podpísal aj český reprezentant

06.09.24, 08:32

Muž, ktorý spôsobil tragédiu Gaudreauovcov, zostáva za mrežami: Zarážajúce, kde pracoval

06.09.24, 08:16

Dve tvrdé rany pre Anaheim: Trojka draftu si zlomila nohu, český hrdina zo strieborných MS20 zas bude chýbať...

06.09.24, 07:42

GM Philadelphie Daniel Briere posiela varovanie Mičkovovi: Kritizovanie spoluhráčov? Tu ti to tolerovať nebudeme

Včera, 08:31

ralf

30.11.23, 14:02

0 0

Opäť som videl celý zápas, v 1. tretine bol Juraj neviditeľný, až na jednu šancu, ale to už bol veľmi blízko brankárovi. Od 2. tretiny sa to zlepšilo, gólová prihrávka stála za to. Bol tam aj jeden úsek, kedy jeho formácia v 3. tretine zavrela súpera hádam na viac ako minútu, bola blízko ku gólu, bohužiaľ to nevyšlo... Takže, podľa mňa, celkom vydarený zápas z 2/3. Ale žeby bol najlepším útočníkom Montrealu, to sa mi nezdá...

BetBoss

30.11.23, 19:39

0 0

Tak každý to vidí zo svojho uhla pohľadu. Ono občas neviditeľný pre bežné oko televízneho diváka byť môže. Faktom ale je, že enormný progres zaznamenáva v detailoch pri defenzívnej hre, dotykoch s pukmi, vstupoch do útočného pásma a podobne. Ako tréner St.Louis zdôrazňuje, nie je to len o bodoch a góloch. Jeden z top odborníkov na Montreal, ktorý dianie v klube pitvá doslova na molekuly Marc Dumont: "Juraj Slafkovsky has been the Habs' best forward for about four of the last five games"